Školska 4, Novaki

E-mail: jk.sakura@hotmail.com
Telefon: 097 782 40 20

Web stranica:

Sveta Nedelja je ovog vikenda ugostila 10 judo klubova Zagrebačke županije s ukupno 253 mladih boraca koji su se natjecali na. 5. Judo prvenstvu Zagrebačke županije, u uzrasnim kategorijama od U10 do U18.

Radost su nam i ovoga puta donijeli  mladi borci JK Sakura koji su osvojili 3 zlatne, 7 srebrnih i 1 brončanu medalju.

U ekipnom poretku Sakurina ženska ekipa u kategoriji U18 osvojila je 1 mjesto.

Opširnije...

Na međunarodnom Kupu „Higl Open“ koji je održan u Vinkovcima 15.10.2022. godine, nastupilo je 539 natjecatelja iz 36 klubova iz BiH, Srbije, Rumunjske, Makedonije i Hrvatske.  Osam svetonedeljskih Sakura iz Vinkovaca se vraća s 3 zlatne, 4 srebrne i 1 brončanom medaljom.

Sara Golubić, U18 -57 kg

Održana je 1. Hrvatska judo liga za žene i muškarce u Svetoj Nedelji, u sportskoj dvorani OŠ Vladimir Deščak. U ženskoj i muškoj ligi nastupio je i Judo klub Sakura te postao ekipni viceprvak Hrvatske u obje lige.

Ženska ekipa se natjecala u sastavu Rožić Manuela, Kufek Snježana, Golubić Sara, Keleković Tea, Jurmanović Jasna i Perković Lorena, a za mušku ekipu nastupili su: Kufek Franjo, Lacković Karlo, Sumpor Dino-Dominic, Barišić Lovre, Žagar Filip. Čestitke!!

Poredak ženskih ekipa:

1. JK SAMOBOR

2. JK SAKURA

3. JK BIOKOVO

U Podsusedu, 01.10.2022. godine,  održano je državno prvenstvo za mlađe seniorke i seniore. Naš klub imao je četiri predstavnice koje su nam prikazale izvrsne borbe. Ukupno smo ostvarili dvije brončane medalje i dva peta mjesta. Bronce su pripale Manueli Rožić U23 -48kg  i Snježani Kufek u kategoriji U23 -52 kg. Peta mjesta pripala su Karli Dabić U23 -48 kg te Sari Golubić U23 -57 kg.

01102022 podsused Manuela Rožić U23 48kg 01102022 podsused PH U23 01102022 podsused Snježana Kufek 3. mjesto U23 52 kg

Na ovogodišnjem Kupu Like, održanom 26. studenog 2022., sudjelovalo je 48 klubova s 488 natjecatelja. Na postolju bili su: Karla Vešligaj, U12-36 kg osvojivši drugo mjesto te Karlo Lovrinović, U12 -55 kg, koji je osvojio broncu. Noa Pasanec, U12 -46 kg, ostao je bez plasmana.

KUp Like

Judo savez Zagrebačke županije organizirao je prve judo pripreme koje su se održale od 16. do 18.09.2022., u sportskoj dvorani OŠ Vladimir Deščak, u Svetoj Nedelji. Domaćin je bio Judo klub Sakura, a na pripremama se okupilo preko 130 judoka iz 10 judo klubova Zagrebačke županije.

Stručnu prezentaciju judo tehnika u parteru i stojećem stavu iznio je Josip Šančić, a sudačka pravila prezentirali su Marta Bortas i Jurica Katić. Zadnji dan kampa bio je namijenjen primjeni naučenih tehnika u borbi. Učenje i druženje mladih judoka donijelo im je nova znanja i iskustva koja će im pomoći u njihovom daljnjem napretku.

Hvala svim trenerima u klubovima, djeci i roditeljima koji su pridonijeli da se organiziraju judo pripreme.

Održana je 3. Hrvatska judo liga za kadete i kadetkinje, 05.11.2022. godine, u sportskoj dvorani OŠ Vladimir Deščak u Svetoj Nedelji.

Naša ženska ekipa u sastavu ROŽIĆ Manuela, DABIĆ Karla, KUFEK Katarina, GOLUBIĆ Sara, KELEKOVIĆ Tea, MILJEVIĆ Vedrana  učinila nas je izuzetno ponosnima osvojivši 1. ekipno mjesto na domaćem terenu. Drugo mjesto pripalo je ekipi  Akademskog judo kluba Mladost, a na trećem mjestu bila je ekipa Zagrebačke judo škole.

U muškoj konkurenciji zlato je osvojila ekipa Judo kluba Kaštela, srebna je bila Zagrebačka judo škola, a za broncu izborila se ekipa Judo kluba Pujanke. Judo klub Sakura bio je tehnički organizator natjecanja.

U Rijeci, 11.06.2022.,  održao se  međunarodni judo turnir Sv. Vid na kojem je nastupilo 664 natjecatelja iz Slovenije, Češke, Srbije, Italije, Izraela, Bosne i Hercegovine, Mađarske i Hrvatske. Svetonedeljske Sakure bile su motivirane nagradom Grada Svete Nedelje, koja im je dodijeljena dan prije odlaska u Rijeku. Raspoloženje je bilo izvrsno, dali su svoj maksimum u borbama što je rezultiralo s novih osvojenih 11 medalja. Rezultati su:

Karla Dabić, seniorke -48

Ove subote, 22.10.2022. održan je 26. Međunarodni Kup Maksimira. Na natjecanju se okupilo 528 judoka iz 40 klubova iz zemlje i inozemstva. JK Sakura nastupio je sa šest natjecatelja. Na pobjedničkom postolju bila je Karla Vešligaj u kategoriji U10 -34 kg. Treće mjesto izborili su David Skledar, U10 -27 kg i Karlo Lovrinović, U12 -55 kg. Na petom mjestu  završio je Lavi Filipović u kategoriji U10 -27 kg, a Gabriel Brkić i  Petar Blagojević u kategoriji U10 -34 kg ovoga puta ostali su bez plasmana.

Kup Maksimira zajednička Kup Maksimira Vešligaj Kup Maksimira Skledar David Kup Maksimira Lovrinović

Na svečanoj sjednici Gradskog vijeća održanoj 10.06.2022. u sportskoj dvorani Osnovne škole Vladimir Deščak naše Sakure primile su Nagradu grada Svete Nedelje.

Hvala Gradu Sveta Nedelja i mjesnom odboru Sveta Nedelja - Svetonedeljski breg na nominaciji. Hvala mojim najboljim Sakurama, njihovim roditeljima te svima koji su pomogli u postizanju rezultata jer to je vaša nagrada!